30.10.2014 Nový Jičín A - Hagemann Opava C

 

TO NEVYMYSLÍŠ (VIDĚNO DVĚMA)

TJ NOVÝ JIČÍN A – KK HAGEMANN OPAVA C  2 : 6

Vyhovujeme žádosti soupeře a zcela netradičně již ve čtvrtek 30. října 2014 vítáme na svých drahách soupeře z Opavy. K vidění jsou na obou stranách lepší i slabší výkony, nicméně od třetího duelu zaznamenáváme velmi dramatické zápolení až do posledního hodu poslední dvojice.

V úvodu jsme sice ztratili nejen první 2 body, ale i 50 kuželek. Třetí souboj nám přinesl 53 kuželek a po čtvrtém již bylo na body vyrovnáno a my s lehkým náskokem kráčeli k povinnému domácímu vítězství. Leč nedokráčeli. Poslední 2 naši hráči nezvládli vypjatou koncovku, a tak se zrodila velmi těsná, nečekaná a situaci komplikující porážka.

Oproti minulému propadáku v Porubě jsme sice udělali o 30 chyb méně, srazili o 182 kuželek více, přesto nám jich ke spokojenosti scházelo ještě 6. Komentovat výkony jednotlivých hráčů se tentokrát uvolili přímo z místa činu major a čulibrk naší dnešní sestavy:

Radek:          V netradičním, čtvrtečním podvečeru nastupujeme v silné sestavě, s důvěrou ve vítězství. Rovněž netradičně za nás zahajuje Ivana Volná. V utkání se zdatným protihráčem se jí snad až zbytečně hodně třesou kolena a výsledkem je bohužel porážka s vyšším rozdílem.

Iva:    Snad jen sama k sobě – po utkání jsem svým kolegům sdělila a kupodivu mě pochopili – že i když jsem byla „ obětována“ na nejlepšího opavského borce /což se v našem družstvu praktikuje a je to naprosto normální / tak být nominována jako první v pořadí - byla špatná volba, můj výkon byl křečovitý a výsledek tomu napovídal, navíc  nedokázala jsem se vyburcovat a spoluhráči mi to vůbec neusnadnili – žádné povzbuzování, v kuželně ticho a puštěná televize, sem tam komentář typu – jóoo, dobrý, tak už něco ukaž …. Nesnáším pohřební atmosféru, potřebuji, aby mi spoluhráči FANDILI…to už si klidně můžeme přelepit ústa a povzbuzovat ve znakové řeči….  Tím samozřejmě neomlouvám moje vystoupení na dráze a pak úprk do šatny – jen se momentálně herně docela trápím a netěší mě to, vím, že umím hodit víc (třeba i těch 400 Radku…).

Radek: Jirka Madecký, jak jinak, bojuje. Naprosto vyrovnaný, kvalitní souboj však ve finiši nešťastně prohrává o dva kolky. Opaváci s námi vedou 2:0.

Libor Jurečkahraje stejně dobře, jako Jirka před ním. Slabšího soupeře drtí, téměř stahuje naši ztrátu v celkovém skóre z předchozích duelů, vítězí a snižuje na 1:2.

Iva:     Libor - z počátku vlažné tempo, ale pak se chytil. Dokonce se probudili i fanoušci a fanynky a výsledkem bylo, že po první půli dokázal umazat z celkových 50ti kuželek v mínusu pro nás, celých 32 a na druhé dráze předvedl  velice solidní výkon  a  naše družstvo vede celkově o 3 kuželky, ale na vzájemné odehrané duely prohráváme 1:2…. Domácí věří, fandí a trpělivě očekávají, že další novojičínští borci v pořadí, předvedou co nejlepší výkony a dojdou si konečně pro vítězství ….. ???? 

Radek:          Je odehrána polovina zápasu. V sestavě Hagemannu nyní figurují dvě ženy, s nimiž, mohlo by se zdát, nebudou mít naši borci problém. Ale pozor, zdání klame! Zasvěceným je vysoká úroveň opavských stálic dobře známá, soupeřky nelze podcenit.

Radek Škárka svoji úlohu zvládá. Při střídání drah vede jen těsně, před druhou dorážkou je duel nerozhodný, ale na kvalitní dorážku soupeřky odpovídá superkvalitou a vítězí. Je vyrovnáno 2:2.

Iva:     Radek -  nastoupil proti opavské hráčce, která nechtěla v žádném případě dát svou kůži zadarmo  a po prvních plných bylo jasné, že to bude boj… vývoj tomu i napovídal – náš borec 150 plné (soupeřka o 3 méně).  Dorážku Radek zvládl s 5ti chybami (soup.jen 2) a s odřenýma ušima o 3 kuželky lépe a po 50ti  hodech vede  o 6 kuželek . Ovšem na dráze č.2 za mohutné podpory publika, Radek předvedl nádhernou hru a to hlavně v dorážce – sice s 2 chybami - dal 88 /soupeřka 69 + 4chyby/ a Radkův výkon 444 poražených kuželek proti  425 soupeřčiných,  znamená srovnání skóre na  2:2  a  vedení o 22 kuželek. Parááááda !   … a dál ???

Radek:           Honza Pospěch se sportovně rve se strojovou hrou další ženy. Nehraje špatně, ale ani jedna z dorážek mu nevychází tak, jak by si přál a s výbornou soupeřkou prohrává.

Iva:     Jako pátý v pořadí nastoupil Honza, také on měl možnost prověřit si své dovednosti a um, proti další z opavských borkyň. Snažil se, seč mu síly stačily, obecenstvo ho hnalo, ale rovnocenným soupeřem byl jen ve hře do plných, naopak v obou dorážkách, byl právě Honza, který tahal za kratší konec a bylo to jedno velké trápení …V konečném součtu dal 398 a soupeřka o 26 kuželek víc a prohráváme v celkovém součtu o 4 kuželky a na skóre 2:3….. NASTÁVÁ DRAMA a nastupuje poslední dvojice…

Radek:          Našim finišmanem je Michal Pavič. Soupeří s papírovou jedničkou soupeře a s nutností zvítězit o pět kuželek, jen tak v utkání zvítězíme … Duel má kvalitu, Michal však od počátku tahá za kratší konec. V hledišti fandíme, přejeme si zlepšení a to přichází, průběžně vedeme! Vše rozhoduje úplný závěr, poslední hody. Štěstí se k nám však obrací zády, Michal ztrácí duel o jedinou kuželku a celé utkání s Hagemanemm tak prohráváme.

Iva:     Michal – rval se o každou kuželku, soupeř vzdoroval, jak nejvíc uměl a po polovině hry i přes bezchybnou dorážku (soupeř chyboval jednou) ztrácel Michal 10 kuželek…napětí na kuželně by se dalo krájet, ale fanoušci obou táborů se snažili, seč jim hlasivky stačily a vytvořili tímto oběma hráčům skvělou kulisu….. Po druhých plných Michal prohrává o dalších 10 kuželek, takže před závěrečnou dorážkou prohráváme celkem o 24 kuželek…. Krasojízda, kterou Michal předvedl s jedinou chybou - dorážka 72 - bohužel nestačila na soupeře - ten, ač výrazně polevil a s dorážkou 53 a se třemi chybami, nakonec slavil vítězství nad Michalem O JEDNU JEDINOU KUŽELKU…  

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ– HOSTÉ

Volná 373 – Blažek 421

Madecký 411– Tvrdoň 413

Jurečka 413– Schwalbe 360

Škárka 444 – Tvrdoňová 425

Pospěch 398 – Lamichová 424

Pavič 417– Kovalčík 418

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

JM

 

 

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online