8.11.2014 Spartak Bílovec - Nový Jičín A

 

NĚKDY TO PROSTĚ JDE SAMO

TJ SPARTAK BÍLOVEC A - TJ NOVÝ JIČÍN A  3 : 5

Do Bílovce, odvěkému rivalovi, jsme vyrazili 8. listopadu 2014 po sérii porážek bez větších ambicí, protože víme, že naši soupeři to doma umí a prohrávají jen zřídka.

V posledních dvou kolech neúspěšný Michal Pavič vyzval k přímému souboji bíloveckou stálici a aktuálního držitele rekordu kuželny a od začátku se bylo na co dívat. Michal se oprostil od vnějšího světa, soustředil se na trefování ulice a čekal, jak mu místní kuželky odpoví. 152 po hodech do plných nevypadalo špatně, a když k tomu připsal 84 v dorážce, měl na místní ikonu slibný náskok tří devítek. Po změně stran skóre na straně Michala úspěšně narůstalo, a protože dorážku zahájil dvěma hodovkami, všichni přítomní zpozorněli a očekávali, co z toho vyleze. Vylezlo – v dorážce 108, na dráze 256, celkem 492(!!!)sražených kuželek a výhra o 70. Michal se vrátil ve velkém stylu.

Bílovec disponuje třemi velmi schopnými juniory a jeden z nich se postavil proti Jiřímu Madeckému, který pamatuje mnohem lepší úvody sezóny. Na začátku si oba soupeři slíbili, že se nebudou pouštět do podobných dobrodružství jako Michal a od začátku dali najevo, že se hraje krajský přebor. Celý průběh utkání byl vzácně vyrovnaný, jeden druhému neodskočil o více než 5 kuželek a o výsledku rozhodovaly koncovky obou poločasů. V té první náš hráč na rozdíl od soupeře předposledním hodem minul a připravil se o hod do plných, čím prohrál o 7 kuželek. V té druhé pak při mírném vedení minul dokonce 4x, čímž na dráze pouze remizoval a celé utkání prohrál. Už zase.

Za nerozhodného stanu se na dráhu postavil Radek Škárka, v letošní sezóně náš bodový leader, který vzal Michalův nához jako výzvu a chtěl se mu vyrovnat. Snad ani nesledoval, co hraje soupeř, jeho zájem se upínal pouze na vlastní výkon. Michala sice nedostihl, zato přinesl družstvu k dobru dalších 57 kuželek a sobě pěkný nához 455.

Po třech hráčích vedeme 2 : 1 s náskokem 120 kuželek a potřebujeme ještě jednu výhru k zisku potřebných 2 bodů. Jako první se o zisk pokouší Iva Volná, která se v poslední době trápí stejně, ne-li více než J. Made. Ve vyrovnaném souboji je Iva šťastnější při dorážkové hře a do druhé poloviny získává lehoučký náskok. Ten po dalších 25 hodech navyšuje až na 19 kuželek, ale vlivem vlastních chyb a výrazným zlepšením soupeře výhodu brzy ztrácí. 10 hodů před cílem, když se v transu hrající soupeř vytasil s hodovkou, už dokonce výrazně ztrácí. Iva se však nečekaně vzepřela, dala 2 krátké devítky, přidal také hodovku a soupeře dokonale rozhodila. Ten si poslední devítku neotevřel zrovna ideálně, čehož naše borka projednou dokázala využít a vyhrála ne o prsa, ale o pouhou bradavku. Neskutečným závěrem prakticky rozhodla o našem bodovém zisku po velmi dlouhé době půstu.

Za rozhodnutého stavu (při náskoku 121 kuželek jsme o tom byli přesvědčeni) se vydal přerušit svou neúspěšnou letošní bilanci Jan Pospěch, řečený též „nezisková organizace“, a i když po dlouhé době předvedl pěknou hru do dorážky, v plných dostal tak naloženo, že se popáté v řadě loučil se soupeřem gratulací.

Na našem celkovém vítězství pak už nic nezměnil ani poslední duel, ve kterém nás reprezentoval Ján Pelikán. A bylo na něm vidět, že chce urvat dobrý výsledek. Do soupeře se pustil nebojácně, sebevědomě, ale jak už to tak bývá, Honza neoplývá příliš dlouhou výdrží vysoké výkonnosti, a proto v koncovkách na soupeře poměrně výrazně ztrácel a nakonec zůstal i před branami vytoužené čtyřstovky.

Nečekaná, leč o to příjemnější výhra na půdě soupeře. Nejvyšší náhozy kola jak v jednotlivcích, tak v družstvech. Rekord kuželny a výhra prakticky ve třech lidech. Nebyl to špatný den...

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Šnajdárek 422Pavič 492

Sýkora 419- Madecký 412

Binar T. 398 – Škárka 455

Fabík 412- Volná 413

Binar M. 443Pospěch 419

Štacha 439Pelikán 395

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

 

JM

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online