14.11.2014 Nový Jičín A - TJ Sokol Dobroslavice

ROZHODL AŽ 599. HOD

TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ SOKOL DOBROSLAVICE A  5 : 3

První polovina soutěže se pomalu chýlí k závěru a nám, vzhledem k postavení v tabulce, nezbývá než v domácích utkáních bezpodmínečně bodovat. Nejinak tomu bylo i 14. listopadu 2014, kdy jsme na domácích drahách přivítali nepříjemné soupeře z Dobroslavic. V letošní sezóně už bývá pravidlem, že buď prohrajeme výrazným rozdílem, nebo se o vítězi rozhoduje až v samotném závěru. Tentokrát byla na pořadu dne druhá varianta.

Až těsně před utkáním se měnilo plánované nasazení hráčů do jednotlivých dějství a z něj vyplynula povinnost rozehrát předehrávku 9. kola Jiřímu Madeckému. Ten proti silnému soupeři předvedl nadstandardní hru do plných, když atakoval hranici 160 bodů, jenže soupeř nezůstal o mnoho pozadu. Lehkou převahu v prvním poločase korunoval Jiří přesnějším otvíráním v dorážce a náskok 24 kuželek vypadal dost slibně. Ve druhé půli se však karta obrátila a náš hráč se dostal do těžké defenzívy. Tu nakonec i díky chybám soupeře ustál a zvítězil o 10 bodů.

Minulým rekordním vystoupením povzbuzený Michal Pavič se zpočátku potýkal s dráhou, čehož soupeř využíval a zdálo se, že má souboj plně pod kontrolou. Jenže v dorážce se Michal chytil, konečně mu to začalo padat a v takovém případě v kraji těžko hledá konkurenci. Bylo jasné, že na konci souboje získáme druhý bod. Ten byl navíc podtržený nejlepším náhozem kuželny po její rekonstrukci.

Vcelku s příjemným náskokem 79 kuželek vstupujeme do druhé třetiny utkání a na dráze se skvělou hrou do plných předvádí Iva Volná. Díky 6 chybám v dorážce však ztrácí celé 3 devítky a půlku prohrává o 20. Po změně drah je to už otázka psychické vyrovnanosti. Ta naší hráčce chyběla, stejně jako 1 kuželka do červeného čísla. Soupeř tak z náskoku ukrojil celých 32 kuželek. Ivě nelze upřít bojovnost a snahu, ale potřebuje zapracovat na sebevědomí. Jenže to přichází s vysokými čísly a jak je bez něj udělat?

Jan Pospěch už by velmi rád získal pro družstvo nějaký bod a dal tak vzpomenout na loňskou sezónu, kdy na domácích drahách dominoval. Jeho soupeř však neměl pro Honzovy potřeby žádné pochopení a už od začátku jej nemilosrdně nechával za sebou. A tak to, i přes jistý náznak zlepšení ve druhé dorážce, zůstalo až do konce. Je vyrovnáno na 2 : 2, přičemž k dobru máme už jen pouhých 19 kuželek a soupeř nevypadá, že by mu to stačilo.

Liboru Jurečkovi patřil začátek, soupeři závěr první hry do plných. Ve vyrovnaném duelu se oba hráči přetahovali o vedení každým hodem a nikdo nedokázal odskočit o více než 5 kuželek. Poslední hody dorážky pak poslaly Libora do nepatrného vedení o 3 kuželky. Když pak získal dalších 8 při druhých plných, zdálo se, že už má dostatečně navrch. Neměl. Dorážku zahájil dvojchybou a bylo vyrovnáno. Naštěstí se Libor nepoložil, zabojoval a dále už nechyboval. V extrémně vyrovnaném a nervydrásajícím souboji se soupeřem udržel krok až do samotného závěru a dovolil mu pouze dílčí minivýhru na dráze o jedinou kuželku, což v celkovém součtu bohatě stačilo k zisku našeho třetího bodu.

Při vědomí, že do hry za nás nastupuje letos ještě neporažený Radek Škárka, jsme si byli téměř jisti celkovým vítězstvím. Jeho soupeř však měl o závěru utkání evidentně zcela jinou představu. První polovinu oba hráli v duchu předcházejícího duelu a předváděli těsný, supervyrovnaný souboj, jakoby se snažili o remízu. Na konci první dorážky pak ale Radek soupeři „utekl“ o 4 kuželky a bylo hotovo. Alespoň jsme si to mysleli. Posledních 25 hodů po vyrovnaných plných soupeř předváděl téměř heroický výkon a při Radkově slabší chvilce v dorážce začal velmi rychle získávat navrch, čímž pomalu, ale jistě ukrajoval z našeho družstevního náskoku. S Radkem to nic moc nedělalo, pořád hrál pouze „údržbu“ a málem se to nevyplatilo – 5 hodů před cílem už prohrával o 18 kuželek a dva hody před koncem měl soupeř nabito – házel do plných a mohl (při hodovce) rozhodnout celý zápas ve prospěch hostí. Srazil však pouze 5 kuželek, a tak nám na konci zbyly k dobru celé 4 kousky, což přineslo další těsnou výhru a důležité 2 body.

Vydřená kolektivní výhra při vyrovnaném rekordu kuželny z 1. kola proti Hlubině.

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ– HOSTÉ

Madecký 432 – Ridl 422

Pavič 457 – Veselý 388

Volná 399 – Číž 431

Pospěch 406 – Gazdík 434

Jurečka 418 – Třečák 416

Škárka 401– Kuchař 418

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

JM

Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online