21.11.2014 Bohumín C - Nový Jičín A

 

CHYBA V KOMUNIKACI

TJ SOKOL BOHUMÍN C - TJ NOVÝ JIČÍN A  4 : 4

Povzbuzeni výhrou v Bílovci jsme 21. listopadu 2014 vyrazili do Bohumína, kde nás očekával silný soupeř v dresu místního C týmu.

Už se stává tradicí, že naše utkání zahajuje buď Jiří Madecký nebo Michal Pavič. Tentokrát nastoupili díky místní čtyřdráze do utkání společně. Rovněž se stává tradicí, že Michal ze svých soubojů vychází vítězně a Jiří nikoliv a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Jiří přitom nezačal svůj match vůbec špatně a o jeho nezdaru rozhodly v podstatě 3 skutečnosti – na 10 hodů při hře do plných ztratil uličku a tím i plné, v dorážce opakovaně chyboval na stejné kuželky a, a to hlavně, soupeřka byla toho dne bezchybná. Michal se naopak v současné době nachází v TOP formě, přičemž mu rovněž docela přeje štěstí. V praxi se to projevuje tak, že soupeře přejíždí jak parní válec vejce, což dává jeho spoluhráčům velkou naději na dosažení celkově dobrého výsledku. V posledních třech kolech Michal zaznamenal nejvyšší sezónní náhozy na třech kuželnách, a to už je určitě známka určité kvality.

Nasazení druhé hráčské dvojice tentokrát stoprocentně vyšlo. Jak Libor Jurečka, tak Radek Škárka svá utkání vyhráli, i když každý po jiném průběhu.

Libor odehrál další z řady velmi vyrovnaných soubojů, když zaznamenal se soupeřem zcela shodnou dorážku, vyrovnaný zápis počtu chyb, ale byl o 10 kuželek šťastnější při hře do plných. Při takovém vývoji musel Libor prokázat pevné nervy a značnou touhu po vítězství. To Radek to měl výrazně lehčí, protože jeho soupeřka evidentně nebyla ve své kůži a znatelně zaostávala za svými obvyklými výkony. Radkovi ke cti nutno přiznat, že se tentokrát nespokojil s „obyčejným“ vítězstvím, ale po celou dobu se snažil využít slabosti soupeřky k získání maximálního náskoku, protože si byl vědom, že v závěrečných duelech umíme situaci jaksepatří zdramatizovat. I když to Radkovi nechtělo příliš padat, získal pro družstvo 57 kuželek, takže jsme před posledními dvěma páry soupeřů vládli velice slibným náskokem 91 kuželek.

Dotáhnout zdařile rozehranou partii do vítězného konce měli za úkol dva HonzovéPelikán (Ján) a Pospěch (Jan). Na rozdíl do svých předchůdců však poslední dvojice domácích předvedla svou skutečnou sílu a po nevýrazném začátku se jala ukrajovat z našeho náskoku takovým způsobem, že to v závěru to zavánělo něčí srdeční slabostí.

První hry do plných sice nic moc dramatického nenaznačily, protože na jedné dráze jsme ztráceli 14, zatímco na druhé měli k dobru 7 kuželek. Prostě klídek a pohoda. Situaci však začal výrazně měnit výkon Jána v první dorážce, když začal kupit chybu za chybou a nechal soupeře v pohodě odkráčet směrem k jednoznačné výhře. Po polovině tedy Ján ztrácel hrozivých 57 kuželek. Jan na druhé dráze si shodným dorážkovým výkonem se soupeřem udržel náskok z plných, ale domácí boj evidentně nevzdával a všichni přítomní „cítili ve vzduchu krev“. Ke zdárnému konci v náš prospěch stačilo, aby se Ján soustředil a neprohrál druhou půli o dalších 40 kuželek a Jan aby se soustředil a udržel jakoukoliv výhru.

V plných po změně drah domácí ze své ztráty umazali dalších 18 kuželek, přičemž Jan přišel o svůj nevelký náskok a dostal se do defenzívy. Vše měla rozhodnout poslední dorážková hra dne. Tu oba domácí hráči začali hodovkou a mělo to stejný efekt, jako když zapálí dřevo polité benzínem. 10 hodů před koncem bylo celkové skóre vyrovnáno, ale naši se vzepjali a po 95. hodu jsme zase vedli o 27.

JENŽE: posledními 5 vypuštěnými koulemi Ján srazil 8 kuželek, zatímco jeho soupeř 25 a náš hráč prohrál celkem o 87 kuželek. V mírně pomalejším závěru druhého utkání pak Janův soupeř, jsa 1 hod napřed, sejmul na stejný počet hodů 18 kuželek, přičemž svým posledním hodem stav utkání vyrovnal. Honza však měl před sebou ještě závěrečný hod večera a před ním stály pohromadě 3 kuželky. Za této situace zareagoval Radek, který měl aktuální stav utkání pod kontrolu, výzvou, aby Honza TREFIL COKOLIV. Výzva se do uší hrdiny okamžiku dostala, informace se však nepřenesla nervovou soustavou až do ruky a ta, za jásání jedné a zděšení druhé strany přihlížejících, vypustila poslední kouli do prázdna.

Všichni viděli, že nás Honza připravil o výhru nad těžkým soupeřem, ale, objektivně vzato, v šesti hráčích jsme udělali 41 chyb a nikdo nezahrál čistou hru. Od výhry nás dělila jedna jediná kuželka, ale tu mohl a měl (kdyby udělal o 1 chybu méně) srazit kdokoli z nasazených hráčů.

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Bogdanowiczová 426Madecký 396

Zaškolný 418- Pavič 472

Hermann 388 – Jurečka 398

Honlová 373 - Škárka 430

Richter 448Pelikán 361

Kuzma 438Pospěch 434

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

JM


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online