28.11.2014 Nový Jičín A - VOKD Poruba B

 

 DIETNÍ VÝKON SOUPEŘE

TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ VOKD PORUBA B  5,5 : 2,5

Jak švábi na pivo jsme se 28. listopadu 2014 scházeli na domácí kuželně, abychom rozhodli, zda polovinu sezóny uzavřeme s jedním nebo třemi minusovými body. V rozhodování nám tentokrát přijelo pomoci oslabené družstvo VOKD B, které jsme při posledním uvítání pohostinně proškolili, jenže – tehdy to bylo ještě na nepadavé kuželně.

 Radek Chovanec zahájil svůj duel tradičně velmi agresivně a od úvodních hodů měl nad soupeřem navrch. Jenže Radek je typem sprinter a chybí mu výdrž, a tak i přes pěkné číslo do plných povolil jistotu nabývajícímu soupeři se na něj těsně dotáhnout. Po oboustranně shodné dorážce vedl Radek o pouhou kuželku. Po změně drah soupeř rychle vycítil, že Radkovi ubývá (síla? koncentrace? psychika? štěstí?) a dokonale toho využil. Radkovi nedal šanci a připravil nás o první bod.

Teprve osmnáctiletý dorostenec se postavil proti životem protřelému Jiřímu Madeckému a na výkonech obou to bylo znát. Jiří si bez problémů s benjamínkem poradil a vyrovnal skóre utkání.

V poslední době v pohodě hrající Libor Jurečka nastoupil na dráhu sebevědomě a nehrál špatně. Jenže soupeř také ne, a tak bylo skóre velmi dlouho vyrovnané. V dorážce Libor nečekaně chyboval a jen díky sérii nepodařených hodů soupeře v závěru šel do druhé půle s nadějí na dobrý výsledek. Ten držel až do 85. hodu, kdy se mu podařilo smazat náskok soupeře, ale tentokrát ve finiši neudržel koncentraci, v závěru míjel a daroval soupeři výhru.

Jediná žena v týmu hostí vyšla, jak jinak, na Jana Pospěcha, který to s opačným pohlavím moc neumí. Tentokrát však měl velmi usnadněnou roli, protože soupeřka se dopouštěla opakovaně stejných chyb, a tak Honza mohl hrát v klidu, aby poločas vyhrál o 37 kuželek. Uspokojený dílčím výsledkem ve druhé půli polevil, ztratil přesnost v dorážce a nechal soupeřku snížit. Přesto mu jeho nához stačil k tomu, aby v této sezóně podruhé bodoval.

Je opět vyrovnáno a my máme ke hře připraveny 2 tradiční drtiče, takže se dá očekávat poklidný závěr utkání.

Proti Radku Škárkovi nastoupil nejstarší hráč hostí (my mladší bychom si v jeho věku přáli alespoň chodit) a dlouho s ním držel krok. Radek však předvedl výrazně lepší dorážku a získal uklidňující náskok. Ve druhé půli pak už jednoznačně dominoval a nepotřeboval k tomu ani hodit 200, přičemž soupeři naložil 66kuželek.

K dobru jsme tedy měli 105 kuželek a Michala Paviče. Ten čistou hrou v první půli přidal do společného jmění dalších 17kuželek a to byla ta pravá chvíle, aby šel na dráhu v minulém kole tragický Ján Pelikán, aby zkusil najít své ztracené sebevědomí. Po plných Honza slabě prohrával, ale Michalem získaný náskok přesto udržoval, což se mu kupodivu dařilo dlouho i v dorážce, kde neomylně trefoval kuželku po kuželce. Sympatický obraz hry však Honza maloval pouze do 92. hodu. Jeho 6 chyb v závěrečných 8 hodech umožnilo soupeři náskok postupně likvidovat a posledním hodem i vymazat. A tak se zrodila z posledního souboje remíza, která by nás v konečném účtování po odehrání druhé poloviny soutěže, stejně jako nešťastná ztráta v Bohumíně, mohla mrzet. Tabulka je ve svém středu přece jen vyrovnaná a s největší pravděpodobností bude o konečném umístění rozhodovat i skóre.

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ– HOSTÉ

Chovanec 400– Dobruška 423

Madecký 419– Trojek L. 372

Jurečka 388 – Klimek 402

Pospěch 423– Martinčáková 394

Škárka 408– Chalcář 342

Pavič - Pelikán 398 – Šimek 398

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

JM

 

 


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online