5.12.2014 Hlubina B - Nový Jičín A

 

ELIMINACE DOMÁCÍCH OPOR PŘINESLA ÚSPĚCH

TJ UNIE HLUBINA B - TJ NOVÝ JIČÍN A  1,5 : 6,5

Před vánoční přestávkou jsme ještě stihli plynule otevřít druhou polovinu soutěžního ročníku, když jsme 5. prosince 2014, na Mikulášský večer, navštívili k odvetnému utkání kolbiště Unie Hlubina, aktuálně posledního týmu tabulky, leč doma nevyzpytatelného a převážně dobře hrajícího soupeře.

Taktické „přidělení“ soupeřů poslalo na dráhu jako prvního Radka Chovance, aby si po loňském zkráceném testu odbyl svůj první celý souboj v místní herně. Že odehraje celý, bylo jasné, protože jsme tentokrát vyrazili riskantně bez náhradníků. Ohleduplný soupeř mu pomohl přenést se přes lehkou nervozitu tím, že stejně jako Radek nehrál nijak přesvědčivě a umožnil mu po celou dobu udržovat kontakt. Ve druhé, ještě vyrovnanější, polovině se oba soupeři výkonově zvedli, ale domácí si svůj lehký náskok udržela až do konce.

Nevelkou, ale přece jen ztrátu šel zlikvidovat Michal Pavič. Jeho soupeř na to, jak vypadal, však vůbec nepodal bezzubý výkon a v první polovině Michalovi zle zatápěl, když ho porazil v plných a v dorážce neudělal jedinou chybu. Michal se dostal před domácího hráče až 45. hodem, když srazil celou devítku a poločas těsně vyhrál. Po změně drah už unijní borec nestačil s dechem a i přes nevýrazný Michalův výkon zůstal daleko za ním a za očekáváním celého domácího družstva. Za zmínku stojí skutečnost, že se Michal, zřejmě pod vlivem blížících se vánoc, rozhodl k nebývalému sponzorskému příspěvku a do pokladny přispěl celou desetikorunou za 5 (!) chyb v dorážce.

Potvrdit svou grandiózní formu měl, a šel, Radek Škárka. Proti dalšímu z velmi silných domácích hráčů začal velmi dobře – svou rozcvičku. V úvodu vlastního utkání mu však ujel vlak, a to velice rychle. Radek nemohl najít to správné místo na trefení, a tak mu skóre narůstalo po třech či čtyřech kuželkách, zatímco soupeř srážel téměř dvojnásobky. Až po 15 hodech začal Radek konečně trefovat, ale soupeř si svůj komfortní náskok v pohodě udržoval. Pohoda mu vydržela až do 40. hodu, pak se začaly dít věci. V závěru první dorážky Radek ztrátu soupeře výrazně stáhnul, aby po změně drah upadl do herního transu, jehož výsledkem bylo drtivých 240 sražených kuželek a zdánlivě pohodová výhra.

Sice vedeme 2 : 1 a k dobru máme 36 kuželek, ale to nejlepší jsme už vyčerpali a dál to vypadá velice nejistě. Iva Volná však předvedla proti domácímu kapitánovi velmi slušnou první půlku a v pohodě si dokráčela pro výrazné vedení s výhledem na podobný nához jako Radek. Naprosto vyrovnaná druhá půle, ale díky mnoha chybám o level níže, rozhodla o nepříliš očekávaném, ale o to milejším zisku dalšího bodu do naší sbírky. V závěrečných dvou duelech by bylo dobré získat ještě jeden bod, nebo neprohrát v součtu o 60 kuželek. My však víme, že už jsme dokázali ztratit daleko slibnější náskok.

Jiří Madecký se už v šatně se svým soupeřem hecoval a oba soupeři si slibovali tu nejtěžší palbu. Jiří už od samého začátku slovo dodržel a předváděl v této sezóně dosud nevídanou přesnost. Když měl na ukazateli po 30 hodech 170 kuželek, vypadalo to na mega číslo, ale těžký výpadek při dorážení sedláka jej v rozletu výrazně zpomalil. Leč nezastavil. Ve druhé půli výkon našeho hráče ještě vygradoval a výsledkem byl, vzhledem k jeho tréninkovému nasazení opožděný, osobáček. Vedeme 4 : 1 a poslední náš hráč, Ján Pelikán, snad 88 kuželek neztratí.

Neztratil, navíc po prohrané polovině zabral a začal soupeře těžce nahánět, až se mu to 10 hodů před cílem podařilo. Honza cítil velkou šanci na nečekaný úspěch – porazit jednoho z nejlepších domácích borců. Soupeř byl ve hře o malinko rychlejší, a když měl náš hráč do konce 2 hody, měl již dohráno a náskok 3 kuželek. Honza hází do plných – na výhru – a vyráží brandejs. Je vyrovnáno. Poslední pokus Honza zaměřuje a  - posílá kouli ve stejné dráze jako tu předcházející. Podruhé v řadě hraje jako poslední a podruhé remizuje díky chybě posledním hodem. Co dodat? Sice promarňuje šance v koncovkách, ale na druhou stranu, alespoň si je dokáže vytvořit. A to se musí ocenit.

 

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Kyjovský 411Chovanec 398

Petrovič 391 - Pavič 419

Krompolc 424Škárka 445

Ferenčík 389 - Volná 413

Hájek 412Madecký 440

Grüner 398 – Pelikán 398

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

 

JM


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online