10.1.2015 Nový Jičín A - TJ Frenštát pod Radhoštěm

ČTYŘI ČERVENÁ ČÍSLA NESTAČILA

TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ FRENŠTÁT P.R. A  3 : 5

Se třemi čerstvými mistry okresu jsme 10. ledna 2015 nastupovali do prvního domácího klání nového roku proti odvěkému rivalovi. Při pohledu na sestavy obou družstev bylo stran výsledku jasné jediné: nic není jasné. Hosté totiž nasadili své borce proti našim tak, aby byla všechna utkání papírově vyrovnaná. A taky byla.

Jako první to na vlastní kůži pocítil Michal Pavič, který se od začátku trápil při hře do plných a soupeři daroval náskok 30 kuželek. Dorážkou snů však oněch 30 získal zpět a dráhy se měnily za nerozhodného stavu. Ve druhých plných to 20 hodů stále vypadalo na remízu, ale v závěrečných 5 hodech soupeř Michalovi utekl o 11 kuželek a získal, jak se ukázalo, rozhodující náskok. Druhou dorážku zahráli oba hráči velmi dobře a výsledkem strhující bitvy byl nový rekord kuželny– bohužel v podání hráče hostujícího celku.

Po nečekaném začátku šel získat zpět ztracený bod Jiří Madecký a podobně jako Michal to vůbec neměl jednoduché. První plné vyhrál o pouhé 2 kuželky, dorážku prohrál o jednu a do druhé půle se znovu šlo s vyrovnaným stavem. V plných Jiří zopakoval výkon z první dráhy, což se soupeři nepodařilo a náš hráč měl do závěrečné dorážky výhodu devítky. Tu si, i přes 2 chyby, dokázal udržet a se štěstím vyrovnal stav utkání na 1 : 1.

Okresní mistr senior Radek Škárka dobře rozehrál svou partii umě umisťovanými koulemi při hře do plných, jenže jeho soupeř nezůstával příliš pozadu. Nemilé překvapení pak přišlo v dorážce, kdy Radek netrefoval jindy pro něj jednoduché figury a začalo být zle. Ke konci dorážky už to vypadalo na debakl, ale Radek posledními dvěma hody učinil kouzlo – srazil devítku a osmičku a náskok soupeře snížil na hratelných 5 kuželek. Tím však svou porci štěstí vyčerpal. Na druhé dráze sehrál dokonalou tragédii v plných, což nás stálo další bod.

Libor Jurečka si dlouhou dobu udržoval mírný náskok, aby o něj v závěru první hry do plných i díky soupeřově devítce přišel. V dorážce pak využil soupeřovy nepřesnosti ve hře na figury a poločas ukončil s nic neříkajícím náskokem 9 kuželek. Když druhé plné prohrál o 7, bylo jasné, že nás čeká další nervózní koncovka. V polovině dorážky však hostující hráč hrubě zaváhal, když 10 hodysrazil pouhých 11 kuželek a Libor mohl dohrávat v klidu. Vědom si svého vítězství v závěru zcela ztratil koncentraci a zbytečnými chybami se připravil o lepší výsledek a družstvo o výraznější snížení náskoku soupeře.

Okresní mistryně seniorka Iva Volná šla do první dorážky se zatím nejvyšším náskokem v podání domácího hráče (celých 8 kuželek), který si i přes hrozivých 7 chyb udržela do druhé půle. V té se však soupeř výrazně zlepšil, v plných náskok Ivy smazal a v dorážce mu již stačil pouze průměrný výkon, aby naši roztřesenou a vytrvale netrefující borku výrazně porazil. Znovu prohráváme a před posledním duelem ztrácíme těžkých 35 kuželek. Bude na to stačit okresní mistr mezi muži Jan Pospěch?

Už po plných, kdy výborným výkonem naložil soupeři 20 kuželek, bylo jasné, že by to Honza zvládnout měl, protože evidentně plynule navázal na svůj výkon z minulého týdne. O to větší šok však přinesla dorážková hra, kterou, ač neudělal jedinou chybu, Honza soupeři vyloženě pustil a bylo srovnáno. Ve druhé půli už si soupeř velmi zkušeně situaci pohlídal, nehnal se nikam za osobním úspěchem a s přehledem udržel hostujícímu družstvu náskok, který rozhodl o tom, že první letošní body doma nezůstanou.