17.1.2015 SKK Ostrava - Nový Jičín A

 

TENTOKRÁT JSME NA FAVORITA NEVYZRÁLI

SKK OSTRAVA B - TJ NOVÝ JIČÍN A  5 : 3

Po smolné domácí prohře s Frenštátem jsme směle vyjeli získat ztracené body do Ostravy, kde jsme 17. ledna 2015 navštívili místní SKK, jednoho z kandidátů na vítěze soutěže. Jenže my to s nimi umíme, a tak v družstvu určitě nevládla poraženecká nálada.

V posledních letech máme na ostravské kuželně vyrovnanou bilanci 2 výher a dvou porážek, přičemž víme, že zde nepadají vysoká čísla.

To ostatně potvrdil hned úvodní duel, ve kterém v našem dresu nastoupil Jiří Madecký. Vyrovnané plné a oboustranně nevýrazná dorážka, to je stručná charakteristika první poloviny utkání. Ve druhé pak domácí borec velmi dobře zvládl hru do plných a získal náskok 15 kuželek. Náš hráč nepolevil v koncentraci, dorážel, byť po jedné kuželce, a to se nakonec ukázalo rozhodující, protože domácí těžce zaváhal, když napáchal trestuhodných 10 chyb a my měli v kapse první bod.

Radek Škárka od roku 2008 nastoupil proti osmému soupeři z SKK a poosmé slavil úspěch. První půli sice těsně prohrál, když se jeho soupeři velmi vydařila hra do plných, ale druhá půle již byla zcela v Radkově režii. Nad svým výkonem sice nejásal, ale domácí hráč stejně jako jeho předchůdce druhou dráhu ne zcela zvládl a daroval nám tak druhý bod.

Logicky s optimismem jsme očekávali další duel, ve kterém nastoupil Libor Jurečka. Ten na místní herně neprohrál od roku 2009 a na mladého soupeře si i tentokrát věřil. Po vyrovnaných plných zahrál Libor po dlouhé době dorážku bez jediné chyby, ale bohužel trefoval pouze po jediné kuželce, takže do druhé poloviny nastupoval s lehkou ztrátou. V našich vodách málo vídaných 164 do plných v podání domácího hráče znamenalo nečekanou komplikaci v cestě za dalším bodem a ani Liborova lepší dorážka na víc než druhé místo nestačila. Do ostravské dárkové síně nastoupil nový vedoucí. Nejenže nám nic nedaroval, ale ještě nám zabavil těžce vypracovaný náskok 28 kuželek.

Před dalšími dvěma souboji netušíme, co můžeme čekat. Radek Chovanec zde podstupuje svou premiéru a Ján Pelikán, který nastoupí po něm, na místních drahách naposledy dvakrát nepřehodil 350.

Radek začal trošku vlažně, ale nevýrazný soupeř ho nechal vyhrát plné. Když po 10 hodech dorážky náš hráč odskočil na rozdíl 20 kuželek, vypadalo to na návrat ke starým pořádkům. Jenže 5 chyb v závěru dorážky Radka úplně rozhodilo a půlku prohrál. Po změně drah se situace ze začátku opakovala. Radek díky nemohoucnosti domácího hráče ovládl plné, dostal se do vedení a nic neukazovalo na fakt, že bychom neměli získat důležitý třetí bod. Pak však přišly chvíle hrůzy v podání našeho novice. V posledních 15 hodech nezvládl chvíli napětí, do prázdna zahodil 8 koulí a s nimi také, bohužel, i pojistku našeho úspěchu.

Honza se svým soupeřem sehrál na podzim velmi vyrovnanou partii, uhájil naši tehdejší výhru a stal se hrdinou zápasu. I tentokrát začal velmi dobře, ubránil se soupeřovým 4 devítkám a maximálně koncentrovaným výkonem zahrál naši druhou nejlepší půlku a soupeře nečekaně porazil. Jenže při přechodu na další dráhu Honzu, aniž by si toho kdokoliv všimnul, pravděpodobně někdo zmlátil, zdrogoval nebo začal velmi účinně vydírat. Jinak si nelze vysvětlit pohled na jeho hru. Do plných začal třemi trojkami a dvojkou a i když z první půle zaskočený soupeř nehrál nic světoborného, Honza se zuby nehty držel zpátky. Plné prohrál o 26 a podivnými chybami v závěru dorážky to dotáhl na úctyhodných mínus 51.

Jestli jsme trochu spoléhali na variantu drtivého závěru v podání Michala Paviče, bylo po ní, protože ztrácíme 64 kuželek, a to je na téhle herně opravdu hodně. Michal si tedy šel svou hru jen užít, výsledkem čehož byla nejlepší dorážka dne a celkem očekávaný bod za nepříliš výraznou, ale přece jen výhru se silným soupeřem.

Podruhé letos prohráváme těsně na kuželky a 8 kol před koncem míříme tabulkou směrem k sestupovým vodám.

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Kuna 380 – Madecký 390

Blinka 404- Škárka 422

Polášek J. 424Jurečka 395

Polášek T. 381 - Chovanec 364

Šodek 409Pelikán 363

Složil 402Pavič 417

MAJOR:                                                       ČULIBRK:

 

 

 

 

  

 

 

JM


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online