30.1.2015 Nový Jičín A - Sedlnice B

 

V HLAVNÍ ROLI ŽENSKÝ ELEMENT

TJ NOVÝ JIČÍN A – TJ SOKOL SEDLNICE B  7 : 1

S potřebou domácí výhry jsme 30. ledna 2015 přivítali sedlnický B tým, který nás podzim deklasoval, abychom se mu v domácím prostředí jaksepatří revanšovali. S nevelkým nadšením jsme přijali zprávu, že se nám při oblastním přeboru seniorů zranil Radek Škárka a že bude v sestavě chybět. Hosté přijeli v dobré náladě, přestože pravděpodobně vymírají po meči, a o možné porážce vůbec nepřemýšleli. Jak také jinak, na nás si dovoluje kdekdo.

V krásně vychlazené kuželně zahájil cestu za očekávaným domácím vítězstvím Jiří Madecký, proti kterému se však postavila stejně jako na podzim první sedlnická amazonka a navíc předváděla i stejně dobrý výkon. Jiří dřel, dával do hry rozum, srdce i tělo, což soupeřka bezpochyby ocenila a 9 chybami se rozhodla našeho hráče obdarovat prvním bodem utkání.

I Libor Jurečka dostal za úkol hrát proti sukni a v první polovině potvrzoval, že nemá příliš v lásce smíšené duely. Po vyrovnaných plných mu i přes pouhé 2 chyby nevyšla dorážka a na druhou dráhu odkráčel s mankem jedné devítky. Tam však osmým hodem do plných našel pravou ulici, srazil 8, 9 a 8 kuželeka rázem byl na koni. Plné vyhrál o 19 a skvělá dorážka ho přivedla k nepříliš vídanému náhozu 228 a jednoznačné výhře nad soupeřkou, která sice předvedla pouhé 3 chyby v dorážce, ale doplatila na odlišně se chovající dráhu ve druhé polovině utkání.

Teprve třetí duel přinesl čistě pánskou jízdu. Na jedné straně sebevědomý mistr okresu Jan Pospěch, na druhé straně profesorsky chladný, leč velmi přesný soupeř – předváděli vyrovnanou bitvu od začátku do konce. Honza lepší ve hře do plných, soupeř lepší v dorážce. Soupeřovy 2 chyby pak znamenají ztrátu 5 kuželek. Po změně drah Honza výrazně lepší v plných a do dorážky jde s náskokem 20 kuželek. Ovšem dorážka je soupeřovou velmi silnou zbraní a v závěru utkání je náskok tatam. V 98. hodu náš hráč vyrábí svou první chybu – dalším hodem musí dohodit a závěrečným srazit pět kuželek na remízu, šest na výhru. Chvíle napětí – Honza dohazuje. Finálový hod: po trefeném středu padá pětka! ... šestka! ... sedmička!!! Jak to spadlo? Vedeme 3 : 0, ale máme výhodu pouhých 39 kuželek (už jsme dokázali prohospodařit daleko větší náskok) a před sebou ještě polovinu zápasu...

Iva Volná zatím vyhrála vždy, když přehodila hranici 400 kuželek. To se jí však podařilo pouze třikrát, a tak se nabízí otázka, jak to bude dnes, v ryze ženském souboji se soupeřkou, která disponuje nespornou kvalitou. To ostatně předvedla hned v úvodu, a protože Iva nezachytila její nástup, musela se ozbrojit (stejně jako my za drahami) trpělivostí a klidem. Díky tomu začala pomalu ztrátu stahovat. Po 15 hodech už to vypadalo remízově, a když přihodila devítku, dostala se Iva do lehkého vedení. Dorážku pak zahrála jako už dlouho ne a vybudovala si slibný náskok 19 kuželek. V plných na další dráze přihodila ve svůj prospěch dalších 16 a vypadalo to velmi nadějně. Soupeřka začala druhou dorážku od podlahy – hodovkou. Iva se napila – a hodila ji taky. A takhle soustředěně to dohrála až do konce – 438 ještě v kraji nepředvedla a i díky tomu počtvrté vyhrála. Na konci večera jsme pak zjistili, že předvedla nejvyšší nához celého utkání.

 V pátém duelu se vracíme ke genderově vyvážené dvojici, v níž naše barvy hájí Radek Chovanec. Zbrklý, lehkovážný, nekoncentrovaný přístup mu přináší nejnižší nához do plných a nejvíce chyb v dorážce. Poločas prohrává naštěstí pouze o 9 kuželek. Ve druhé části pak oba soupeři předvádějí stejně nevýraznou hru do plných – hostující hráčka trefuje středy, Radek netrefuje „nic“. Přesto je o 2 kuželky vpředu. Dorážka vypadá všelijak, vyhrát může jeden každý z nich. Rozhodnutí o výsledku nakonec přece jen bere na sebe náš hráč – vyrábí 5 chyb a nechává galantně bod mladičké soupeřce. On tedy vypadá trochu jako křupan, ale srdce má zlaté.

Michalu Pavičovi se v poslední době nepříliš daří hra do plných a i dnes ty své první prohrál. O to větší motivaci má v dorážce. A tak se 15. dorážkovým hodem dostal do vedení, ale následují 3!! chyby a pokles zpět na druhé místo. Ve druhém poločase však Michal srovnal převody, do plných srazil 153 kuželek a řítil se nezadržitelně k vítěznému cíli, když překonal hranici 230 kuželek. K tomu soupeř celkem neměl co dodat.

Pět dráhových výkonů přes 220, vylepšený maximální nához „nové“ kuželny, nejvyšší bodový zisk v sezóně – to byla reakce družstva na absenci zraněného Radka.

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ– HOSTÉ

Madecký 422– Tobolová 414

Jurečka 418– Janyšková B. 389

Pospěch 427– Kletenský 425

Volná 438– Janyšková R. 405

Chovanec 383 – Sobotíková 391

Pavič 431– Brejcha 417

 

MAJOR:                                           ČULIBRK:

 

 

 

 

 

 

 

JM


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online