6.2.2015 TJ Bohumín B - Nový Jičín A

 

I MUŽI MAJÍ SVÉ DNY

TJ SOKOL BOHUMÍN B - TJ NOVÝ JIČÍN A  7 : 1

Sice bez Radka Škárky, ale s vědomím, že máme celkem slušnou formu, jsme v pátek 6. února 2015 vyjeli do Bohumína s vidinou zisku minimálně bodu. Sestava byla promyšlená, nálada dobrá, a tak si pro svá očekávaná vítězství nastoupili Libor Jurečka a Jiří Madecký.

Libor proti své soupeřce nastoupil velmi opatrně. Zvolil vyčkávací taktiku, zřejmě nechtěl domácí mladici příliš znervóznit a první plné i díky „vyčkávací minele“ lehce prohrál. V neustále přerušovaném utkání z důvodu nefunkčních stavěčů měl Libor problém se koncentrovat, ale i přesto v dorážce potvrdil roli favorita a do druhé půle šel s náskokem jedné kuželky. Druhou půli prohrál o 51.

Jiří zvolil zcela odlišnou taktiku. Od začátku útočil a vybudoval si slibný náskok, který mu vydržel celých 20 hodů. Během dalších třiceti ztratil 33 kuželek, když mu nešlo vůbec nic. Na druhou nastoupil s vědomím, že zápasy zdramatizovat umí, a do plných srazil celých 113 kuželek, což ještě ve své nedlouhé kariéře nedokázal. A tak i přes vyrovnanou druhou dorážku dokráčel k letos už druhé dost potupné porážce.

Na podzim 2013 Libor na stejné kuželně předvedl podobný výkon a položil tak (podle vlastního názoru) základní kámen k našemu pozdějšímu vítězství. Tentokrát se o stejnou věc pokusili oba naši mistři, ale celý zápas tím spíše zazdili. 111 kuželek se stahuje opravdu těžko.

Iva Volná a Jan Pospěch začali své duely tak, jakoby snad chtěli hrozivě vyhlížející ztrátu smazat. Oba totiž zatlačili své soupeře do defenzívy a bylo jen otázkou času, kdy jejich odpor zlomí.

Iva tedy začala trošičku v duchu svého jména, tedy volněji, ale při trápení soupeře to po plných stačilo na mírně optimistický náskok. Jenže v dorážce se karta obrátila, Iva nasekala 6 chyb, čehož čistě hrající soupeř dokonale využil a dráhy střídal za velmi příznivého náskoku 19 kuželek. Důrazný pohovor s koučem na Ivě nenechal žádné stopy a i nadále si hrála své nic moc. Před druhou dorážkou tak ztrácela už 34 kuželek a všichni se šli dívat na druhý pár drah, kde se skutečně něco dělo. A pak se to stalo. Iva začala předvádět ligový výkon, devítky shazovala na dva pokusy a domácího hráče tak rozhodila, že v posledním hodu vyrazil ze čtyř pohromadě stojících kuželek pouze jedinou a šel Ivě gratulovat k výhře.

Honzovi to v Bohumíně v poslední době padá, ale tvrdošíjně odmítá vítězství. Tentokrát začal špičkově a plné rozehrál na 170. Po chvíli sice trochu zvolnil, ale i po 20 hodech měl nad soupeřem dostatečný náskok. V posledních 5 hodech však domácí srazil 39 kuželek a všechno bylo jinak. Honza i přes krásných 220 první půli prohrál. I odvetné padesátce to oběma slušně padalo a bylo se na co dívat. Honza soustředěně pomaličku stahoval náskok soupeře, až se 95. hodem dostal do vedení. Pak však nešťastně otevřel a dodržel svou divnou tradici – prohrál s nejvyšším (naším) náhozem.

Po dlouhé době byla do sestavy zařazena Eva Telčerová, která za již rozhodnutého stavu vytvořila poslední naši dvojici s Michalem Pavičem.

Eva dávala najevo, že jí herní pauza moc nesvědčí a dost dlouhou dobu to vypadalo, že se pořád rozhazuje. Tu trefila levou dámu, tu pravou dámu, k tomu přidala dvě uličky po 8 kuželkách a zase zpátky na dámy. I přes to všechno nakonec zahrála náš druhý nejlepší výsledek do plných a na soupeřku ztrácela jen minimálně. Kdyby se nehrála dorážka, Eva by prohrála jen těsně a se ctí. Jenže dorážka se hrála. A ta dokonale nevyšla. A protože se ve druhé půli situace téměř identicky opakovala, Eva se ze svého návratu na soutěžní kolbiště příliš neradovala.

Michal, držitel místního nejvyššího náhozu, šel do hry s vědomím, že ji pouze rozehraje a připraví půdu pro snadné vítězství Radku Chovancovi, který měl odehrát druhou polovinu. A přestože nehrál vůbec špatně, odešel Michal poražen jak v plných, tak v dorážce, protože domácí borec měl hvězdami dáno, že mu padne osobáček. Rozevlátý a rozesmátý Radek tak ještě nechytil kouli do ruky a už prohrával o 10. Co pak předváděl na dráze, se nedá popsat jinak, než: všechno špatně. Na konci jeho „snažení“ pak bylo číslo, které před chvílí Honza zahrál do plných.

Pět chlapů v akci - jediný dílčí bod za výhru v poločase (Libor vyhrál o 1). Od kanára nás, se štěstím, zachránila baba. Co dodat? I muži mají své dny...

Výsledky jednotlivých hráčů:

DOMÁCÍ – HOSTÉ

Vichrová 411 Jurečka 361

Klus 414 - Madecký 353

Nitka 410 Volná 412

Piska 451 - Pospěch 439

Péli 407 Telčerová 363

Krajčí 476 Pavič/Chovanec 380

MAJOR:                                ČULIBRK:

 

 

 

 

 

JM


Kontakt

Kuželna TJ Nový Jičín

Purkyňova 117/48
Nový Jičín 74101

info@kuzelkynj.cz

Andrea Bartoňová
+420 739 201 547

Termíny zápasů

Žádná událost k zobrazení

Pronájem kuželny

Rezervovat si kuželnu online